Bize Ulaşın
Akçaalan Mahallesi Neyzen Tevfik Caddesi No:2
Bodrum, Muğla
İletişim
Mail: info@bodrumsutesisat.com
Tel: +90 542 696 8992

Lavabo tıkanıklığı nasıl oluşur?

Lavabo tıkanıklıkları kullanım hatası ve usta hatalarından meydana gelebilmektedir. Mutfak lavabolarında sadece bulaşık yıkanması dahi zamanla tıkanıklığa sebep olabilmektedir. Gider borusunda biriken yağ borunun çapını zamanla daraltabilir. Bulaşıklarda ki yemek artıkları, süzgeçten geçmeyi başaran sabun parçaları pimaş borusunun dirseğinde tıkanmalara sebep olabilir. Lavabonun yağ sökücü ya da benzeri temizlik malzemeleriyle düzenli olarak temizlenmesi ve temiz tutulması, atık yağların lavaboya dökülmemesini alabileceğimiz önlemler olarak nitelendirebiliriz.

Tıkanıklık nasıl giderilebilir?

Basit lavabo tıkanıklıklarını evde kendimiz çözmeyi deneyebiliriz. Bunun için birden fazla yöntem mevcut. Bu yöntemlerin işe yarayabilmesi için tıkanıklığın bir cisim ya da birikinti sebebiyle lavabo giderinin görünen kolay müdahale edilebilir üst kısmında oluşuyor olması gerekir. Bu tarz basit lavabo tıkanıklıklarını, vakumlama yöntemi ile lavabo pompası yardımıyla açmayı deneyebilirsiniz ayrıca lavabo süzgecini çıkardığınızda tıkanıklık gözüküyor ise bir tel yardımı ile çıkarmayı deneyebilirsiniz. Tuz ve sirke karışımı tıkanan lavabo giderlerinde yumuşatıcı bir etkiye sahip olduğunu yeri gelmişken söyleyelim.

Açılmayan tıkanıklıklar için bize ulaşabilirsiniz.

Evde kendimizin uygulayabileceği bazı tekniklerden bahsettik. Bu yöntemler her zaman işe yaramayabiliyor, bu yaşandığında  bizimle iletişime geçebilirsiniz. Pimaş borunun duvarın içinde kalan kısımlarında oluşan tıkanıklığı, boruların içerisine hat boyunca gönderdiğimiz kamera ile tespit ediyor ve hat boyunca gönderdiğimiz robot cihaz ile tıkanma problemini kısa süre içerisinde çözüme kavuşturuyoruz.

Teşekkürler.

Hizmetlerimize göz atabilir ya da bize danışabilirsiniz.

Author avatar
BodrumSuTesisat