Bize Ulaşın
Akçaalan Mahallesi Neyzen Tevfik Caddesi No:2
Bodrum, Muğla
İletişim
Mail: info@bodrumsutesisat.com
Tel: +90 542 696 8992

Rutubet nasıl oluşur?

Hava içerisinde belli miktarda su buharı bulundurur. Bu subaharı yoğunlaşarak nemi meydana getirir. Nemin odanın içinde fazla birikmesi ve zayıf yalıtım, duvarlarda terlemeye akabinde ise rutubet ve küf oluşumuna sebebiyet vermektedir. İnşaatın kurumaması, duvarlardaki su tesisatlarında oluşmuş kaçaklar, yağmur ve yer altı sularının duvarların içerisindeki boşluklara sızması, yalıtım ve havalandırma eksiklikleri rutubet oluşumuna zemin hazırlamaktadır.

Rutubetin Zararları Nelerdir?

Küf ve mantarlar yoğun nemin ve rutubetin olduğu ortamlarda ortaya çıkarlar. Rutubet duvarları ve evinizin inşaatını çürütür zamanla kullanılmaz hale getirir. Rutubet olan odada; mobilya, kıyafet ve tüm dekor eşyalarınız deformasyona uğrayabilir. Rutubetin bulunduğu ortamda küf kokusuna maruz kalırız. Eğer rutubetli bir ortamda yaşıyor ya da çalışıyorsanız, üst solunum yollarınızda ciddi rahatsızlıklar oluşabilir. Akciğerlerimize, sinüslerimize hatta sinir sistemimize ulaşabilen havadaki küf sporları insan sağlını tehdit eder. Bazı küf türlerinin alerjik ve astım durumu olan bireylerde anafilaksik atağa sebeb olduğu bilinmektedir.

Rutubetten Nasıl Kurtulabiliriz?

Bir probleme yol açan sebepleri ortadan kaldırdığımızda teorik olarak problem çözüme kavuşur. Rutubetin oluşurken ve oluştuktan sonra yol açabileceği ciddi sorunlardan yukarıda bahsetmiştik. Yaşam kalitesini ve insan sağlığını tehdit eden bu durumun önemsenmesi ve ivedelikle giderilmesi önemlidir. Rutubete küf ve koku meydana gelmeden erken müdahale etmek sorunun çözümünü hızlandırabilir. Bodrum Su Tesisat olarak rutubet oluşumuna sebep olan sorunların tespitinde ve çözümünde sizlere hizmet vermekteyiz. Termal kameralarımız ile olası su kaçaklarını duvarlarınızı kırmadan tespit eder, onarır, küf ve rutubetten arındırırız. Rutubetin yol açtığı nemin ve küfün havadan temizlenmesi, kurutulması işleminde ekipmanlarımıza yeni kattığımız cihazlarımızla sizlere hizmet vermekteyiz.

Teşekkürler.

Hizmetlerimize göz atabilir ya da bize danışabilirsiniz.

Author avatar
BodrumSuTesisat